Україна-Японія:

"Японські новини" в культурному просторі України.

А також "українські новини" в культурному просторі Японії

     
     
 

На головну Нагору Напишіть нам! Мапа сайту Пошук Лінки Гостьова

Ієрогліфи Рюсекі Морімото

Фестиваль «ЯпоноМанія-2013» Фестиваль «ЯпоноМанія» Виставка ікебани "Апокаліпсис – Чорнобиль" Новорічні майстер класи Всеукраїнський аніме-фестиваль Через Євразію на 3-колісній мотовантажівочці Місяць української культури в Японії Місяць Японії в Україні Ієрогліфи Рюсекі Морімото Виставка каліграфії "Україна на смак" від Мотохіро Оно Японський тиждень Сучасне японське мистецтво "Ракуґо" в Києві Українська новела в Японії Гітарист Морійоші Кувата Японська культура Акко в Києві

 

Увага !!!
Якщо Ви побачите помилку на сайті або лінк, що не працює, — виділіть і натисніть Ctrl+Enter, і ваше повідомлення одразу буде надіслано адміністрації сайту.
Система Orphus

Доступні розділи:

 
 
 
 
 
 

Спонсори проекту

 
 
Фонд "Мрії здійснюються"

 

 
 
 
 
Рекламний блок
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 

ІЄРОГЛІФИ РЮСЕКІ МОРІМОТО

ВИСТАВКА РОБІТ ВСЕСВІТНЬО ВІДОМОГО МАЙСТРА ЯПОНСЬКОЇ КАЛІГРАФІЇ

 

 

7 - 31 липня 2006 р.

Місце проведення виставки - галерея "Да Вінчі"

(поряд з метро "Театральна" - в БЦ «Леонардо»,
вул. Б.Хмельницького, 17/52)

 

Знавці традиційного східної культури стверджують , що каліграфічні зображення є творами мистецтва і можуть навіть на відстані відрізнити справжнє від підробки або просто непрофесійної роботи. До речі сказати, як показали недавні події, в Україні досить цінителів витонченого східного письма. Торік у Києві виставку ста двадцяти японських каліграфів відвідало понад десять тисяч чоловік.

Побачивши, яким попитом користується цей вид мистецтва, група компаній, що підтримують ідею розвитку співробітництва з Японією і, насамперед, Центр українсько-японського співробітництва "Сакура" і галерея "Да Вінчі", вирішили відкрити в Києві виставку Морімото Рюсекі, видатного майстра японської каліграфії.

Морімото - потомствений каліграф, засновник школи "Хокушін Сьодокай", голова асоціації сучасної каліграфії Японії. І без подібних титулів його твори справляють враження. Мистецтво, в якому він досяг довершеності, японською називається «сьодо». Сьодо - Шлях пензля - шлях, що веде до збагнення себе і Світу, - мистецтво, що створює Всесвіт з Порожнечі - спроба висловити те, що що неможливо передати словами...

Значення східної каліграфії оцінено і за кордоном. Великі художники Маттіс і Пікассо не раз заявляли про те, що сьодо справило значний вплив на їхню творчість. І, безумовно, на каліграфію мала великий вплив філософія дзен-будизму, в основі якої лежить медитація.

Японці вірять, що ієрогліф має ще й сакральне значення, адже письмо на Сході вважається посланням Неба, а тому каліграфічний знак несе в собі невичерпну енергетичну силу. 

Малюнки Маестро такі ж загадкові, як і він сам. Володіючи філігранною технікою традиційного стилю, майстер часто свідомо відходить від древніх каліграфічних приписань і класичних канонів. Квінтесенцією його мистецтва є каліграфія в стилі авангарду, що, поступово зближуючись з новими художніми формами, перетворювалася на чисту абстракцію, таку що є абсолютно апокрифічною, але передає настрій автора:

«Рух палички диригента є ідеальною формулою каліграфії. Диригент думає не про власне рух, він думає про музику, яка з'явиться як результат цього руху. Для мене це мета і образ, яких я прагну досягнути…».

 

 

 

Виставка проводиться

під патронатом та за сприяння
Посольства Японії в Україні

 

 

   Виставка працює щоденно   

 

Вхід вільний

 

 

 

  Відкриття виставки 7 липня 18:00  

(вул. Б.Хмельницького, 17/52  - вхід за запрошеннями)

 

 

  Закриття виставки 31 липня 19:00  

(вул. Б.Хмельницького, 17/52 - вхід за запрошеннями)

В церемонії закриття візьме участь пан Морімото з дружиною

Прес реліз з приводу закриття виставки для журналістів

 

 

 

 

Організатори виставки:

Галерея «Да Вінчі»

 

 Центр українсько-японського співробітництва «Сакура»

 

 

За підтримки:

Фонду "Мрії здійснюються"

 

Товариства "Україна-Японія"

 

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

 

Флористичне оформлення експозиції:

Київське відділення Школи «Ікенобо»

за підтримки

Українсько-Японського Центру в КПІ

 

 

 

Інформаційна підтримка:

 

 

*   *   *

 

 

 

Адреса виставки:  вул. Б.Хмельницького, 17/52

   Бізнес центр "Леонардо"

   тел: +38 (044) 581-1012

 

Виставка працює щоденно

з 10:00 до 20:00

в неділю та вихідні дні

з 11:00 до 18:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Надії Васильєвої

 

 

Фото Надії Васильєвої

 

 

Фото Надії Васильєвої

 

*   *   *

 

 

Повернутись на початок сторінки


Корисні лінки

УКРАИНА-ЯПОНИЯ: ИСКУССТВО ПРОЛОЖИТ ДОРОГУ БИЗНЕСУ

Прес-реліз від 3.07.2006 про відкриття Виставки "Ієрогліфи Рюсекі Морімото"

Прес-реліз від 25.07.2006 про закриття Виставки "Ієрогліфи Рюсекі Морімото" (завантажити файл в форматі doc)

Про японську каліграфію на сайті "Японська сторінка"

morimoto-ryuseki.com

Сайт Галереї Р. Морімото в Україні


Каліграфія в стилі авангард

У столичній галереї "Да Вінчі" проходить виставка майстра японської каліграфії Рюсекі Морімото. Він - потомственний каліграф, засновник школи "Хокушін Сьодокай", голова асоціації сучасної каліграфії Японії. (Публікація на сайті UAport)


Каліграф Морімото в київській галереї "Da Vіncі"  

Урочиста церемонія закриття виставки картин японського каліграфа Рюсекі Морімото відбулася у київській галереї "Да Вінчі", повідомляє Укрінформ. Виступаючи на церемонії закриття, Рюсекі Морімото, який спеціально з цієї нагоди прибув до української столиці, зізнався, що він надзвичайно хвилювався проводити виставку в Україні, оскільки не знав, як сприймуть українські глядачі японське мистецтво. (За матеріалом газети "Урядовий кур'єр" на сайті "Урядовий портал")


Рюсекі Морімото у Києві  

31 липня знаменитий японський каліграф Рюсекі Морімото візьме участь у закритті виставки своїх робіт, яка проходить зараз у Києві у галереї «Да Вінчі». Представники ЗМІ і відвідувачі виставки матимуть унікальну можливість задати йому свої питання. Майстер, звичайно, уникає контактів з пресою. Рюсекі Морімото прижає зі своєю дружиною Шісекі Морімото, яка, до речі, також є відомим каліграфом, і не планує у Києві більше ніяких заходів – тільки відпочинок і зустріч зі своїми друзями і шанувальниками. (Інформація на сайті "Аніме та манга українською")


Iєрогліфи настрою  

Пензлі з овечої вовни (великий — для написання великих символів, маленький — для написання імені художника), туш, рисовий папір ручної роботи і... настрій. Така естетика японської каліграфії, продемонстрована одним із провідних каліграфів Японії Рюсекі Морімото в понеділок у київській галереї «Da Vinci». За словами майстра, каліграфічні твори спроможні вмістити масу відтінків настрою: захоплення, смуток, щастя, блаженство, порожнечу, спокій... А чорний колір на білому папері — відтворити всі кольори, які існують у цьому світі. Тому ієрогліфи в Рюсекі Морімото виходять вугласті, квадратні за формою, більш плавні, закруглені, химерно закручені, чи їхні лінії можуть бути менш чіткими, коли пензель практично не відривається від паперу в процесі написання... (Стаття на сайті газети "День")


Японський каліграф Рюсекі Морімото взяв участь у закритті своєї виставки у київській галереї "Да Вінчі" 

На виставці, що тривала з 17 по 31 липня, були представлені авторські твори Рюсекі Морімото, виконані тушшю на японському папері. Авторство каліграфічних картин підтверджує особиста печатка японського митця. Зважаючи на те, що виставка експонувалася в галереї "Да Вінчі", японський каліграф підібрав для експозиції ті роботи, які відвідувачі могли придбати для своїх помешкань. Картини Рюсекі Морімото вже не вперше представлені в Україні. Але це перша персональна виставка художника, що свідчить про значний інтерес до його робіт з боку українських поціновувачів мистецтва. (На сайті Національної радіокомпанії України)


13 тисяч доларів

Саме за таку суму пішла з молотка в київській галереї DaVinchi одна з робіт майстра японської каліграфії Рюсекі Морімото (всього продано три роботи). Він малює свої твори просто на очах у глядача на папері, вік якого сягає 400 років. Стиль, у якому працює Морімото, називається “слід туші”. В Україні він намалював понад 20 ієрогліфів, у тому числі й «Символ українського щастя». (Інформація на сайті газети "Високий замок")

 

Повернутись на початок сторінки

     

На головну ] Нагору ]

 


Интернет реклама УБС
  Аніме та манґа українською Лучшие проекты о Японии.    

Забороняється відтворення будь-якої інформації з цього сайту, текстової чи графічної!

Запитання та зауваження з питань оформлення та змісту сайту надсилати на адресу: japan4you@ukr.net.

Copyright © 2005-2019 Фонд "Мрії здійснюються". No reproduction or republication without written permission.

 

  Останнє оновлення: 27.03.2019